Jak wybrać firmę, która zajmie się sprzątaniem domu?

środa, 02 Listopad 2016
pracownik firmy sprzątającej przy pracy w domu

Dom to miejsce, gdzie mamy nieraz najcenniejsze rzeczy i pragniemy zapewnić komfort zarówno sobie, jak i najbliższym osobom. Częścią tego komfortu jest czystość i porządek. Zdarza się jednak, że brakuje nam możliwości zająć się tym osobiście. Jak wybrać kogoś, komu zaufamy na tyle, by powierzyć mu sprzątanie domu?

Dlaczego firma sprzątająca?

Firm sprzątających z każdym rokiem przybywa. Przybywa również klientów, którzy decydują się zatrudniać je do sprzątania domu. Co sprawia, że zamiast wynająć jedną osobę sprzątającą decydujemy się zaangażować firmę?

W wypadku zatrudnienia osoby sprzątającej, w momencie jej nieobecności, na przykład spowodowanej chorobą czy wyjazdem, zostajemy pozbawieni pomocy w trakcie sprzątania. Angażując firmę nie musimy się tym martwić. Jeśli osoba, która przychodzi do nas w każdy poniedziałek zachoruje lub weźmie urlop, przyjdzie do nas ktoś inny.

Firma sprzątająca proponuje również swój sprzęt, a także własne środki czystości. Oznacza to, że sprzątanie przez nią wykonane będzie bardziej profesjonalne i dokładniejsze niż to, którym możemy zająć się sami na co dzień. Taka firma posiada bowiem dostęp do bardziej zaawansowanych urządzeń. Dla wielu osób tego typu odświeżenie mieszkania raz na tydzień jest optymalnym rozwiązaniem.

Komu powierzyć sprzątanie domu?

Wybór nie jest prosty, natomiast wachlarz usług oferowanych przez daną firmę pozwala wybrać najlepszą opcję.

W każdym przypadku warto zwrócić uwagę na ważne szczegóły, takie jak:

  • lokalizacja – dobrze, jeśli firma posiada swoją stronę internetową. Za jej pośrednictwem możemy odnaleźć to, czego szukamy. Jeśli mieszkamy w Częstochowie Bełchatowie lub Sieradzu wpisujemy w wyszukiwarkę „firma sprzątająca Częstochowa/Sieradz/Bełchatów” i sprawdzamy, która z nich znajduje się najbliżej lub obsługuje klientów z naszego miasta,
  • opinie na temat danej firmy – można usłyszeć je na rodzinnym przyjęciu, od znajomych w pracy, czy przeczytać w Internecie. Ważne, że ktoś, kto już korzystał z usług tej firmy, jest zadowolony,
  • sprzęt i środki czystości – zwykle firmy sprzątające, opisując swoją działalność podają markę sprzętu, którego używają do sprzątania. Jeżeli takiej informacji nie ma, być może zamieszczają zdjęcia tego, czym dysponują. Podają również informację na temat środków czystości, których używają w trakcie pracy. Może być dla nas na przykład istotne, czy są to środki ekologiczne.

Legalność firmy sprzątającej

Gdy zależy nam na tym, by upewnić się, czy znaleziona przez nas lub polecona nam firma działa legalnie, albo jak długo istnieje na rynku, warto zajrzeć do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej. Oprócz daty zarejestrowania, profilu działalności, baza poinformuje nas również o tym, że działalność danej firmy uległa chwilowemu zawieszeniu.

Wybór odpowiedniego serwisu sprzątającego nie jest najłatwiejszym wyborem w dobie dużej konkurencji w tej dziedzinie, ale nie należy się tym przesadnie martwić. Jeśli jakość oferowanych usług lub sposób ich wykonywania nam nie odpowiada, wystarczy powiedzieć o tym osobie, która zajmuje się kontaktem z klientami. Firmy sprzątające bardzo dbają o to, by ich klienci byli zadowoleni.

Kolejny artykuł o tym, czego używają profesjonalne firmy podczas sprzątania domu. Zapraszamy do czytania.

TOP