Komu powierzyć sprzątanie biura?

piątek, 28 Październik 2016
mężczyzna zastanawia się kogo zatrudnić do sprzątania

Każda firma, bez względu na rodzaj działalności, korzysta z wszelkiego typu pomieszczeń. Pokoje, hale, sale konferencyjne i szkoleniowe, sekretariaty, klasy i gabinety wymagają częstego sprzątania. Czystość i porządek zapewniają wyższy komfort pracy. Komu najlepiej powierzyć sprzątanie biura?

Sprzątanie biura przez firmę outsourcingową

Wiele przedsiębiorstw i instytucji, nie tylko w większych miastach, takich jak Częstochowa, zamiast zatrudniać własny personel sprzątający, woli zlecić robienie porządków zewnętrznej firmie. Pozwala to nie zajmować się problemami kadrowymi, dotyczącymi zwolnień lekarskich, urlopów, czy poszukiwania nowych osób do pracy. Jeśli ktoś z personelu sprzątającego jest chory, firma zewnętrzna zapewnia zastępstwo.

Jakie inne korzyści wynikają z takiego rozwiązania?

Jakość sprzątania

Zlecając sprzątanie firmie zewnętrznej mamy pewność, że zwracamy się do profesjonalistów w tej dziedzinie. Personel sprzątający ma często wieloletnie doświadczenie i to w pracy w podobnych firmach lub innych dużych obiektach. Znają dokładnie zasady obowiązujące podczas sprzątania pomieszczeń służbowych, wiedzą jakich środków czystości używać, bezbłędnie dobierają je do odpowiedniej powierzchni, czy rodzaju materiału.

Tempo sprzątania

Ponieważ ekipa sprzątająca posiada odpowiednie środki czyszczące, a także należyty sprzęt, dodatkowo robią to już od dłuższego czasu, sprzątanie odbywa się bardzo sprawnie i szybko, przynosząc przy tym oczekiwane efekty.

Oszczędność

Oprócz wygody wynikającej z faktu, że zleceniodawca nie musi martwić się o sprawy kadrowe związane z personelem sprzątającym, z listy zadań odchodzą również takie obowiązki, jak kupowanie sprzętu do sprzątania, jego serwisowanie, czy wymiana, gdy się zużyje. Wszystko bowiem leży w zakresie obowiązków firmy sprzątającej.

Znika także problem wygospodarowania dodatkowego miejsca, gdzie trzeba byłoby trzymać wszystko, co potrzebne do sprzątania. Odkurzacze, środki czystości, wiadra i tym podobne, zajmują zwykle dużo miejsca i wymagają osobnego pomieszczenia.

Czym zajmuje się serwis sprzątający?

Zakres oferowanych usług, to kolejna zaleta wynajęcia firmy sprzątającej. Mogą oni zająć się nie tylko sprzątaniem pomieszczeń, ale także myciem okien, praniem dywanów, doczyszczaniem hal, pracą na wysokościach, a także sprzątaniem terenów zewnętrznych. Firma sprzątająca może też oddać nieocenione usługi w momencie, kiedy pojawia się potrzeba rozbudowy lub przebudowy danego obiektu i to właśnie zewnętrzny serwis sprzątający jest w stanie zaoferować dokładne i szybkie sprzątanie po remoncie.

Biorąc więc pod uwagę zarówno wygodę związaną z wynajęciem firmy sprzątającej, jak i brak kosztów zatrudniania własnego personelu sprzątającego, można śmiało powiedzieć, że warto poważnie zastanowić się nad tym, by to zewnętrzny serwis sprzątający zadbał o wszelkie prace porządkowe w naszej firmie.

 

Czy można w pełni zaufać zewnętrznej firmie sprzątającej? O tym w następnym artykule pt Jakie zasady obowiązują firmę sprzątającą w trakcie sprzątania biura?

TOP