Konserwacja podłóg Bełchatów

Prawidłowa konserwacja podłogi zapewni jej trwałość na wiele lat

Posadzka po czyszczeniu wymaga profesjonalnej konserwacji w celu utrzymania jej świeżości i trwałości. Zastosowanie odpowiednich preparatów do czyszczenia i impregnacji podłogi zapewni jej piękny wygląd na długie lata. Tak przygotowane podłoże będzie ozdobą zarówno mieszkania umeblowanego w stylu nowoczesnym, jak również w stylu klasycznym. Zastosowanie warstw ochronnych na posadzce ma na celu zabezpieczenie jej przed zużyciem oraz przed zanieczyszczeniami, dzięki czemu oszczędzamy na zakupach środków czyszczących.

Sposoby impregnacji posadzek

Impregnacja posadzek jest istotna w przypadku każdego rodzaju podłoża. Nasz wyszkolony serwis sprzątający pomoże Państwu dobrać odpowiednią formę impregnacji do typu podłogi.

Konserwacja podłóg może być przeprowadzona za pomocą środków ochronnych w zależności od oczekiwań Klientów. I tak:

  • Impregnacja posadzek za pomocą środków ochronnych, których podstawą jest woda i rozpuszczalnik nie nadają podłodze połysku.
  • Impregnacja posadzek z użyciem impregnatów, których podstawą jest akryl lub poliuretan powoduje, że podłoże jest błyszczące w stopniu wysokim lub przeciętnym.

Zamawiając usługi sprzątania w naszej firmie mają Państwo gwarancję wykonania ich z najwyższą jakością. Do impregnacji posadzek wykorzystujemy środki znanych i renomowanych producentów. Dodatkowo personel sprzątający zadba o każdy szczegół podczas konserwacji podłogi i sprawi, że będziecie Państwo usatysfakcjonowani spoglądając na swoje nowe podłoże.

Renowacja podłogi z pomocą Domar spełni Państwa oczekiwania

Podłoga drewniana wymaga szczególnej troski. Dlatego wychodzimy naprzeciw Państwa oczekiwaniom i proponujemy renowację podłogi. Odnawianie podłogi drewnianej odbywa się w określony sposób w zależności od rodzaju zastosowanej impregnacji. Podłoże zaimpregnowane lakierem wymaga innego podejścia aniżeli podłoga z impregnatem olejnym.

Zasady renowacji podłogi zaimpregnowanej lakierem

Lakier jest najczęściej stosowanym impregnatem do posadzek, który może mieć różny stopień ścieralności i odporności na wilgoć. Głównym wskazaniem do renowacji podłogi są uszkodzenia mechaniczne w postaci głębokich zarysowań, których nie można pokryć mazakiem lub woskiem koloryzującym.

Renowacja takiej podłogi odbywa się w następującej kolejności:

  • Odtłuszczenie podłogi specjalnym środkiem oraz zmycie wszystkich środków pielęgnacyjnych,
  • Przetarcie miejsca zarysowania na podłodze wełną stalową,
  • Odkurzenie i zaimpregnowanie lakierem podłoża.

Ważną wskazówką podczas renowacji podłogi lakierem jest początkowe sprawdzenie jego przylegania, najlepiej w niewidocznym miejscu np. pod dywanem.

TOP