Pranie dywanów i wykładzin Bełchatów

Pranie dywanów – zadanie dla specjalistów

Pranie dywanów wydaje się być prostą czynnością. Niemniej jednak większość z użytkowników popełnia mnóstwo błędów podczas czyszczenia dywanów i wykładzin. Bardzo często wynika to z niewiedzy na temat sposobów prania dywanów wykonanych z różnego typu materiałów. Nasz personel sprzątający posiada bogate doświadczenie i wiedzę z zakresu tego rodzaju prac porządkowych. Do prania wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt i profesjonalne środki czyszczące w zależności od materiału z jakiego wykonana jest wykładzina lub dywan.

Doświadczenie w praniu dywanów od wielu lat pozwoliło nam wypracować niebywale efektywne sposoby ich czyszczenia:

 • pranie dywanów i wykładzin metodą ekstrakcyjną (średnio zabrudzony materiał),
 • pranie „w pełni” (materiały mocno zanieczyszczone).

Pranie umiarkowanie zabrudzonych dywanów i wykładzin

Dywany zabrudzone codziennym użytkowaniem prane są przy użyciu metody ekstrakcyjnej polegającej na zwilżeniu tylko i wyłącznie poszycia dywanu, natomiast podstawa pozostaje całkowicie sucha. Taki typ czyszczenia dywanów nasz serwis sprzątający może wykonać zarówno w domu Klienta, jak i w naszej pralni w Bełchatowie.

Pranie dywanów przeciętnie zabrudzonych podlega następującym etapom:

 1. Niezwykle staranne odkurzanie dywanu wraz z jego delikatnym trzepaniem z wykorzystaniem specjalnej szczotki
 2. Umieszczenie i dokładne rozprowadzenie środków czyszczących głęboko w poszyciu dywanu, których celem jest zniszczenie wszelkich brudów. W tym etapie stosuje się środki z wysokimi parametrami PH od 11 do 13.
 3. Usunięcie przy wykorzystaniu maszyny Karcher, zanieczyszczeń powstałych podczas ich rozpuszczania.

Pranie dywanów mocno zabrudzonych

Pranie dywanów trudno zabrudzonych zalecamy przeprowadzać w naszej pralni w Bełchatowie. Powodem jest dostępność do specjalistycznego stacjonarnego sprzętu i środków chemicznych, które pozwolą na skuteczne usunięcie bardzo trudnych zanieczyszczeń i plam.

Pranie dywanów „w pełni” obejmuje następujące etapy:

 1. Odpowiednie trzepanie dywanu w specjalnym wnętrzu służącym do tego typu prac.
 2. Kolejnym etapem jest odkurzenie dywanu przy użyciu profesjonalnego sprzętu.
 3. Zamoczenie dywanu w specjalnym basenie wypełnionym preparatem piorącym na określony czas w zależności od rodzaju i wymiaru zabrudzenia oraz materiału z jakiego dywan został wykonany.
 4. Usunięcie przy wykorzystaniu maszyny Karcher, zanieczyszczeń powstałych podczas ich rozpuszczania.
 5. Wyeliminowanie nadwyżki zawilgocenia.
 6. Obsuszanie dywanu.
 7. Ponowne odkurzanie dywanu po jego zupełnym wyschnięciu.
 8. Idealnie czysty dywan przygotowywany jest do odbioru przez Klienta.

Pranie dywanów w zależności od potrzeb Klientów

Wymienione i opisane sposoby prania dywanów pozwalają nam spełnić oczekiwania naszych Klientów. Taką usługę sprzątania wykonywaną przez nasz sumienny i odpowiedzialny personel sprzątający możemy zaproponować Państwu zarówno w domu, jak i w firmie, a także w miarę potrzeby w pralni firmy Domar-Clean w Bełchatowie. Pranie dywanu profesjonalnym sprzętem nie tylko zapewni jego ładny wygląd, ale zlikwiduje niechciane i niewidzialne dla oczu roztocza i pyły.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usługi prania dywanów wszystkich, którzy dbają o zdrowie i chcą odzyskać ich dawny wygląd.

TOP